#
zpětné volání

15 červen 2020Vedení Prahy doporučuje zrušit DPH u novostaveb

Vedení Prahy navrhuje dočasně zrušit DPH z nově prodaných bytů, kupující by mohli ušetřit až stovky tisíc korun, u větších novostaveb by šlo o jeden milion korun a víc. Domácnosti by ušetřené peníze využily například na lepší vybavení domácnosti, za které by stát DPH normálně inkasoval. Další významný faktor, který zdražuje nové byty až o deset procent je stavební povolení, na finální stavební povolení pro středně velký rezidenční projekt s několika stovkami bytů se čeká i více než pět let. Vedení Prahy kromě tlaku na vládu kvůli DPH by mělo také zajistit, aby úředníci městských částí ale i na magistrátu stavební řízení zbytečně neprodlužovali. Jakékoliv opatření, které sníží cenu bytů, zvýší dostupnost bydlení, změnu daní by však musela schválit vláda a poté i parlament.
Aktuality
 • #
  16 červen 2020 Tempo růstu cen bytů v Praze

  Na konci 1. čtvrtletí meziročně vzrostly prodejní ceny nových bytů v Praze v průměru o 1,6 procenta na 106 392 korun za metr čtvereční. V nabídce developerů meziročně klesl počet bytů o 12 procent na 4750 i když developeři přicházejí s novými projekty, protože zájem je velký a bytů je málo.

 • #
  15 červen 2020 Vláda schválila zrušení daně z nabytí nemovitosti

  Zrušení daně bude platit zpětně i pro lidi, kteří měli podat daňové přiznání do konce března, a i pro ti, kteří koupili nemovitost nebo pozemek již v prosinci 2019 a daň již zaplatili. Daň z nabytí nemovitosti činila čtyři procenta z kupní ceny a od roku 2016 ji platil kupující.

 • #
  15 červen 2020 Platformy na krátkodobé pronájmy jakou jsou Airbnb nebo Booking budou muset sdílet se státem informace

  Zprostředkovatelé ubytování krátkodobých pronájmů budou muset poskytnout živnostenskému úřadu do 30 dnů údaje o počtu poskytnutých krátkodobých pronájmů, uvést cenu za ubytovací služby, adresu daného bytu, jméno a kontaktní údaje zprostředkovatele ubytování.

 • #
  16 duben 2020 Česká národní banka zmírnila limity pro nové hypotéky

  Celá ekonomika je zasažena pandemií koronaviru a nastavené úvěrové standardy jsou nyní nadměrně přísné, proto se ČNB rozhodla zmírnit limity pro úvěry a hypotéky. Limit výše hypotéky v poměru k hodnotě zastavované nemovitosti zvýšila ČNB na 90% z dřívějších 80%.

 • Prodej
 • Pronájem
Search by ID
min max
Vyhledání